| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Audio |
| Data Interface: | I²S |
| Number of ADCs / DACs: | 2 / 4 |
| Sigma Delta: | No |
| S/N Ratio: | , ADCs / DACs (db) Typ 90 / 90 |
| Voltage - Supply: | , Analog 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply: | , Digital 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-FQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |