| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Part Status: | Active |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |
| Slew Rate: | 0.3V/µs |
| Gain Bandwidth: | Product 600 kHz |
| -3db Bandwidth: | - |
| Current - Input: | Bias 2 nA |
| Voltage - Input: | Offset 60 µV |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | / Channel - |
| Voltage - Supply: | , Single/Dual (±) ±3V ~ 18V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |