| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Function: | Audio Receiver |
| Applications: | Digital Audio Interfacing |
| Number of Channels: | 6 |
| Interface: | I²C |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications: | 8kHz ~ 216kHz |
| Package / Case: | 30-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Supplier Device Package: | 30-VSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |