| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | HID Lamp Controller |
| Frequency: | 80kHz ~ 120kHz |
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 18 V |
| Current - Supply: | 100µA |
| Current - Output: | Source/Sink - |
| Dimming: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |