| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 74ALVCHG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Logic Type: | Registered Bus Exchanger |
| Number of Circuits: | 18 ~ 36-Bit |
| Current - Output: | High, Low 6mA, 6mA |
| Voltage - Supply: | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package: | 80-TSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |