| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Motor Type: | - Stepper Bipolar |
| Motor Type: | - AC, DC Brushed DC |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output: | Configuration Half Bridge (8) |
| Interface: | Parallel |
| Technology: | DMOS |
| Step Resolution: | 1, 1/2, 1/4 |
| Applications: | General Purpose |
| Current - Output: | 1.2A |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Voltage: | - Load 8 V ~ 36 V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP-EP (7x7) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |