| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Frequency: | 2.3GHz ~ 2.7GHz |
| P1dB: | 4dBm (2.5mW) ~ 6dBm (4mW) |
| Gain: | 21dB ~ 26dB |
| Noise Figure: | 6dB ~ 7.5dB |
| RF Type: | WLAN, DBS, TVRO, PCS, WLL |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 18mA ~ 33mA |
| Test Frequency: | 1GHz |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package: | SOT-363 |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |