| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | Current Transmitter |
| Input Type: | Differential |
| Output Type: | Voltage |
| Interface: | 3-Wire |
| Current - Supply: | 20mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 14-PDIP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |