| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | Signal Conditioner |
| Input Type: | Logic |
| Output Type: | Voltage |
| Interface: | 1-Wire®, 2-Wire |
| Current - Supply: | 1.2mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |