| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | DC DC Regulator |
| Topology: | Step-Down (Buck) |
| Number of Output: | s 3 |
| Voltage - Supply: | (Min) 10V |
| Voltage - Supply: | (Max) 36V |
| Voltage - Output: | 17V |
| Current - Output: | / Channel 150mA |
| Frequency: | 20MHz |
| Dimming: | - |
| Applications: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-VQFN-EP (6x6) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |