| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Protocol: | USB |
| Function: | Controller |
| Interface: | Parallel |
| Standards: | USB 1.0 and 1.1 |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 30mA |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case: | 28-VFQFN, CSP |
| Supplier Device Package: | 28-CSP (5.5x4.5) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |