| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | CMOS |
| Number of Elements: | 1 |
| Output Type: | Push-Pull |
| Voltage - Supply: | , Single/Dual (±) 1.8V ~ 3.6V |
| Voltage - Input: | Offset (Max) 2.5mV @ 3V |
| Current - Input: | Bias (Max) 1pA @ 3V |
| Current - Output: | (Typ) - |
| Hysteresis: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |