| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Applications: | Buffer |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Number of Circuits: | 4 |
| -3db Bandwidth: | 9.5MHz |
| Slew Rate: | 130 V/µs |
| Current - Supply: | 10mA |
| Current - Output: | / Channel 90mA |
| Voltage - Supply: | , Single/Dual (±) 2.85 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |