| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Butterworth, Low Pass Switched Capacitor |
| Frequency - Cutoff: | or Center 20kHz |
| Number of Filters: | 1 |
| Filter Order: | 5th |
| Voltage - Supply: | ±8V, 5V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |