| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | PLL Multi-Clock Generator |
| PLL: | Yes |
| Input: | CMOS, Crystal |
| Output: | CMOS |
| Number of Circuits: | 1 |
| Frequency - Max: | 36.864MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP/QSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |