| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Output: | s 2 |
| Voltage - Input: | (Min) 4.5V |
| Voltage - Input: | (Max) 5.5V |
| Voltage - Output: | 1 5V |
| Voltage - Output: | 2 -5V |
| Voltage - Output: | 3 - |
| Current - Output: | (Max) 100mA, 100mA |
| Voltage: | - Isolation 3kV (3000V) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 72% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.30" W x 0.40" H (19.6mm x 7.6mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |