| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Technology: | Capacitive Coupling |
| Number of Channels: | 1 |
| Voltage: | - Isolation 4243Vrms |
| Current - Output: | High, Low 2.5A, 2.5A |
| Current - Peak: | Output 2.5A |
| Voltage: | - Forward (Vf) (Typ) - |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V, 15 V ~ 30 V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Approvals: | CSA, UL, VDE |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |