| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | Class AB |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Max Output: | Power x Channels @ Load - |
| Voltage - Supply: | ±4.75 V ~ 5.25 V |
| Features: | Differential Inputs, Microphone |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package: | 28-SSOP |
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |