| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Amplifier Type: | Logarithmic |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |
| Slew Rate: | - |
| Gain Bandwidth: | Product - |
| -3db Bandwidth: | - |
| Current - Input: | Bias - |
| Voltage - Input: | Offset - |
| Current - Supply: | 18.5mA |
| Current - Output: | / Channel 30mA |
| Voltage - Supply: | , Single/Dual (±) - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |