| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | Host Interface, PS/2, SMBus, UART/USART |
| Peripherals: | PWM, WDT |
| Number of I/O: | 104 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Data Converters: | A/D 8x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case: | 128-LQFP |
| Supplier Device Package: | - |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |