| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Power Supply Monitor, Sequencer |
| Voltage - Input: | 0 V ~ 6 V |
| Voltage - Supply: | 2.25 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 7mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |