| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | General Purpose |
| Output Type: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| -3db Bandwidth: | 230MHz |
| Slew Rate: | - |
| Current - Supply: | 48mA |
| Current - Output: | / Channel 28mA |
| Voltage - Supply: | , Single/Dual (±) 8 V ~ 13.2 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |