| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Protocol: | Ethernet |
| Function: | Physical Layer Controller |
| Interface: | Serial |
| Standards: | 10/100/1000 Base-TX PHY |
| Voltage - Supply: | 1.1V, 2.5V |
| Current - Supply: | 157mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 64-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 64-HTQFP (10x10) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |