| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Function: | Line Driver |
| Applications: | Pre-Amplifier, Professional Audio |
| Number of Channels: | 2 |
| Interface: | Analog |
| Voltage - Supply: | ±4.5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |