| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Motor Type: | - Stepper Bipolar |
| Motor Type: | - AC, DC Brushed DC |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output: | Configuration Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Interface: | SPI, Step/Direction |
| Technology: | - |
| Step Resolution: | 1 ~ 1/256 |
| Applications: | General Purpose |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 52 V |
| Voltage: | - Load - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 38-HTSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |