| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Motor Type: | - Stepper - |
| Motor Type: | - AC, DC Brushless DC (BLDC) |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output: | Configuration Half Bridge (3) |
| Interface: | PWM |
| Technology: | Power MOSFET |
| Step Resolution: | - |
| Applications: | Fan Motor Driver |
| Current - Output: | 1.5A |
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 16 V |
| Voltage: | - Load 0 V ~ 17 V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-HTSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |