| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Hardware Monitor |
| Sensor Type: | Internal and External |
| Sensing Temperature: | 0°C ~ 125°C |
| Accuracy: | ±2.5°C(Max) |
| Topology ADC (Sigma Delta: | ), Comparator, Fan Control, Multiplexer, Register Bank |
| Output Type: | 2-Wire Serial, I²C/SMBUS |
| Output: | Alarm No |
| Output: | Fan Yes |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |