| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | PCM, Filter |
| Data Interface: | PCM Audio Interface |
| Number of ADCs / DACs: | 1 / 1 |
| Sigma Delta: | No |
| S/N Ratio: | , ADCs / DACs (db) Typ - |
| Voltage - Supply: | , Analog ±5V |
| Voltage - Supply: | , Digital ±5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |