| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Last Time Buy |
| Frequency - Lower: | 50MHz |
| Frequency - Upper: | 3GHz |
| Isolation @ Frequency: | 24dB @ 3GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency: | 0.35dB @ 3GHz |
| IIP3: | 58dBm (typ) |
| Topology: | Reflective |
| Circuit: | SPDT |
| P1dB: | 27dBm (typ) IP1dB |
| Features: | - |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply: | - |
| RF Type: | 802.11a/b/g/WiFi, 802.16/WiMax, WLAN |
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | 6-Minimold |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |