| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Frequency: | 900MHz ~ 1.5GHz |
| P1dB: | 7dBm (5mW) ~ 9.5dBm (8.9mW) |
| Gain: | 18dB ~ 24dB |
| Noise Figure: | 6dB ~ 7.5dB |
| RF Type: | Cellular, GPS, PCS |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply: | 36mA ~ 45mA |
| Test Frequency: | 1.5GHz |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package: | SOT-363 |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |