| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Controller (PD) |
| Number of Channels: | 1 |
| Power - Max: | 12.95 W |
| Auxiliary Sense: | No |
| Standards: | 802.3af (PoE) |
| Voltage - Supply: | 0V ~ 57V |
| Current - Supply: | 240µA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |