| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM926EJ-S |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Speed: | 456MHz |
| Co-Processors/DSP: | System Control; CP15 |
| RAM Controllers: | SDRAM |
| Graphics Acceleration: | No |
| Display & Interface: | Controllers LCD |
| Ethernet: | 10/100 Mbps (1) |
| SATA: | - |
| Voltage: | - I/O 1.8V, 3.3V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 90°C (TJ) |
| Security Features: | - |
| Package / Case: | 256-BGA |
| Supplier Device Package: | 256-BGA (17x17) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |