| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Fixed/Floating Point |
| Clock Rate: | 375MHz |
| Non-Volatile Memory: | External |
| On-Chip RAM: | 448kB |
| Voltage: | - I/O 1.8V, 3.3V |
| Voltage: | - Core 1.20V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 361-LFBGA |
| Supplier Device Package: | 361-NFBGA (13x13) |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |