| Type | Description |
|---|---|
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 8 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Power - Peak Pulse: | 25W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 10pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-XFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SLP1713P8T |
| Shipment: | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion: | New original factory. |